Date & time Venue Auditorium Maximum UW Tickets Free Links Facebook Event

Sorry, this entry is only available in Polish.

24 czerwca w Auditorium Maximum Uniwersytetu Warszawskiego o godz. 18:00 odbędzie się koncert amerykańskiego pianisty Andrew Armstronga. Wydarzenie ma na celu uczczenie setnej rocznicy nawiązania stosunków dyplomatycznych między Polską a Stanami Zjednoczonymi.
W Deklaracji Prezydenta Thomasa Woodrowa Wilsona z 8 stycznia 1918 roku o warunkach zakończenia I wojny światowej znalazł się punkt 13 mówiący o konieczności stworzenia niepodległego Państwa Polskiego. Był to milowy krok w 123. letniej historii walki światłych Polaków o odzyskanie niepodległości. Koncert rocznicowy odbędzie się 24 czerwca na kampusie głównym Uniwersytetu Warszawskiego w Auditorium Maximum w sali im. Adama Mickiewicza.
Andrew Armstrong, pochodzący z New Canaan, Connecticut, jest wybitnym solistą koncertowym i cenionym na całym świecie pianistą. Koncertuje na całym świecie, w tym w miejscach takich jak Alice Tully Hall, Carnegie Hall, Kennedy Center czy Filharmonia Narodowa w Warszawie. W jego repertuarze znajduje się ponad 35 koncertów fortepianowych – od ery baroku do czasów współczesnych. Jego wydane solowe albumy obejmują repertuar między innymi Sergieja Rachmaninowa, Aleksandra Skriabina, Modesta Musogorskiego i Béli Bartóka.

Program koncertu:
1. S. Rachmaninow
II Sonata fortepianowa b-moll op. 36 (wersja oryginalna)
Allegro agitato
Non allegro
Allegro molto

/przerwa/

2. F. Chopin
Ballada g-moll op. 23 nr 1
Nokturn Fis-dur op. 15 nr 2
Nokturn H-dur op. 9 nr 3
Scherzo b-moll op. 31 nr 2

3. G. Gershwin
Preludium nr 3
Preludium nr 1

24 czerwca godz. 18:00
Andrew Armstrong
Auditorium Maximum Uniwersytetu Warszawskiego
wstęp wolny

Koncert dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021 w ramach programu dotacyjnego “Niepodległa”.
Organizatorem koncertu jest Stowarzyszenie Młodzi dla Polski
Partnerzy koncertu:
Fundacja na Rzecz Studentów i Absolwentów Uniwersytetu Warszawskiego “Universitatis Varsoviensis” oraz Uniwersytet Warszawski
Patroni medialni wydarzenia:
PAP, tygodnik Do Rzeczy, Polskie Radio, TVP3, Polskie Radio Chopin