Date & time Venue Palladium Ticket distribution goout.net Links GoOut link

Sorry, this entry is only available in Polish.

15 sierpnia 2022 roku, o godz. 18:00 w Teatrze Palladium w Warszawie odbędzie się Koncert z okazji 102 rocznicy „Cudu nad Wisłą” pt.: „Bolszewika goń!”

Wydarzenie ma charakter patriotyczno – kulturalny. Jest okazjądo zapoznania się z tradycyjnymi patriotycznymi pieśniami polskimi oraz z historią Polski. Buduje poczucie dumy wspólnotowej z sukcesu naszych dziadów, poprzez upamiętnienie i wspólne świętowanie tak ważnego wydarzenia dla historii Polski jak Bitwa Warszawska 1920 roku. W dniach 13-15 sierpnia 1920 r. na przedpolach Warszawy rozegrała się decydująca bitwa wojny polsko-bolszewickiej określana mianem “Cudu nad Wisłą”.
Koncert ma na celu uhonorować najważniejsze zwycięstwo oręża polskiego (od Wiktorii Wiedeńskiej w 1683 roku) – w Bitwiė Warszawskiej 1920r., które zadecydowało o zachowaniu niepodległości przez Polskę i przekreśliło plany rozprzestrzenienia rewolucji na cała Europę. Jest też artystyczną odpowiedzią na aktualne wydarzenie za naszą wschodnią granicą .

Wysłuchamy patriotycznych pieśni i piosenek w wykonaniu tak znamienitych artystów jak  m.in. Dariusz MALEO Malejonek, Miłka Małecka, Norbert SMOŁA Smoliński, Lilu, Paweł Piekarczyk, Leszek Czajkowski, Dominika Świątek, Helena Sokołowska. Przy oprawie muzycznej BIG BANDU pod dyrekcją Artura Grudzińskiego.

Organizator : Fundacja Universitatis Varsoviensis

Współorganizator: Biuro Programu Niepodległa
Producent : Agencja Artystyczna „Gras” Sp. z.o.o.
Patroni medialni: Polskie Radio RDC, Radio Wnet, Telewizja Republika, Palladium

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.
Darmowe wejściówki do pobrania:
www.fundacjauv.org.pl
www.palaldium.pl
www.goout.net

Transmisja koncertu z Teatru Palladium w dniu 15 sierpnia 2022, godz. 18:00 na stronach www.fundacjauv.org.pl, www.palaldium.pl, www.youtube.com

Bilety