Date & time Venue Auditorium Maximum UW Tickets Wstęp wolny Links Facebook Event

Sorry, this entry is only available in Polish.

Serdecznie zapraszamy na kolejny recital fortepianowy z cyklu “Chopin był z UW!”. W najbliższą niedzielę w Auditorium Maximum UW utwory Fryderyka Chopin oraz innych wirtuozów wykona utalentowana, młoda pianistka Joanna Goranko.

Joanna Goranko – na fortepianie zaczęła grać w wieku sześciu lat. Jest laureatką wielu konkursów, w tym: Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina dla Dzieci i Młodzieży w Szafarni – I nagroda ( 2014), Konkursu Pianistycznego „Chopin dla najmłodszych” dla dzieci i młodzieży w Antoninie – I nagroda (2015), Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Maurycego Moszkowskiego „Per Aspera ad Astra” w Kielcach – I nagroda oraz Grand Prix, 14. Konkursu Pianistycznego im. Haliny Czerny-Stefańskiej i Ludwika Stefańskiego w Płocku – I nagroda (2016), 10. Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego dla Młodych Pianistów w Moskwie – Prize Winner (2016), Grand Prix w konkursie Centrum Edukacji Artystycznej, Warszawa, (2017), Festiwalu Pianistycznego w Słupsku – laureatka (2017). Finalistka konkursu Chopinowskiego w Darmstadt 2017 roku – 3 nagroda na konkursie organizowanym przez NIFC 2018 – 3 nagroda na Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim w Chinach (Foshan) 2018 – Półfinalistka programu telewizyjnego “Młody Muzyk Roku” 2018. Uczestniczyła w koncertach w Dusznikach Zdrój na międzynarodowym Festiwalu Chopinowskim, Morning Side Music Bridge (MMB) w 2018 roku (kanadyjski kurs organizowany przez Calgary), a także w 1 edycji Frost Chopin Music Academy w Miami. Jeździła na kursy polskie i zagraniczne m.in. w Wiedniu, Niemczech i w Polsce.

Program recitalu:
Johann Sebastian Bach Preludium i Fuga fis-moll z II tomu BWV 883
Joseph Haydn – Sonata Es dur Hob. XVI/52 no.62
Piotr I.Czajkowski – Dumka op.59
———-
Fryderyk Chopin –
Mazurki op.59
Ballada f-moll op.52 no.4
Scherzo b moll op.31 no.2

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca.

Wstęp wolny!