Date & time Venue Proxima Tickets 75, 95, 110 PLN Lineup 19:00 - drzwi
20:00 - start
Ticket distribution bileteria palladium goout.net ticketmaster.pl

Sorry, this entry is only available in Polish.

Hip Hop: People, Places & Things.

24 lutego 2019 roku w Warszawskim Klubie Proxima wystąpi na jedynym koncercie w Polsce legenda Hip-Hop-u! GrandMaster Flash !
W 2004 roku Magazyn Rolling Stone przyznał jego utworowi “The Message” 51 miejsce na liście utworów wszech czasów! W 2007 roku razem z The Furious Five dołączył do prestiżowego grona Rock and Roll Hall of Fame. W 2017 Netflix wyprodukował serial “The Get Down” w którym główni bohaterowie uczą się od niego techniki cuttingu. Okrzyknięty przez New York Times „pierwszym wirtuozem Hip-Hopu” – teraz zagra dla warszawskiej publiczności!

Trasa Hip Hop: People, Places & Things za pomocą deków + obraz + dźwięk przeniesie nas w podróż do początków hip-hopu na Bronx-ie w latach 70tych i stamtąd odbędziemy podróż aż do czasów obecnych. Czeka nas uczta ponadczasowych utworów zaserwowana przez jednego z największych mistrzów tego gatunku. Zresztą, zobaczcie sami: https://youtu.be/u1t58gwNhFE

Bilety:
75zł – 1 pula
95zł – 2 pula
110zł – 3 pula

Grandmaster Flash czyli Joseph Saddler to urodzony na Barbadosie a wychowany na południowym Bronksie hip-hopowy muzyk i DJ, uważany za jednego z pierwszych innowatorów hip-hopu, pioniera Turntablizmu, cuttingu i miksowania. Zaangażowany we wczesną nowojorską scenę DJ-ów, uczył się od Pete’a Jonesa i Koola Herca. Dziś jest głosem całego pokolenia pionierów hip-hopu z lat siedemdziesiątych. Grandmaster Flash był inicjatorem techniki nazywanej cuttingiem. Polegała ona na używaniu dwóch kopii jednego nagrania i dwóch gramofonów, do których muzyk dodał mikser, by manualnie wzmocnić przerwy. Zwykłe odtwarzanie utworu było przerywane w celu nałożenia przerwy, która z kolei mogła być powtarzana przy użyciu miksera do przełączania kanałów, do czasu kiedy druga płyta nie trafi z powrotem na igłę gramofonu. Cutting został następnie rozwinięty do scratchingu przez Grand Wizard Theodore.

Swój pseudonim Flash otrzymał jeszcze w szkole od postaci Flash Gordona, z którą się utożsamiał. Muzyk posiada własną kolekcję ubrań “G.Phyre”. Był też producentem “The Get Down” Netflixa.
Dzięki dostępowi do archiwalnych oryginalnych nagrań, obrazów i filmów ze skarbców największych wytwórni płytowych, występy Grandmastera Flasha są prawdziwym świętem hip-hopu i dekady, która ukształtowała ten muzyczny gatunek.

Bilety