Date & time Venue Palladium Tickets Moved Ticket distribution bileteria palladium ebilet.pl
empik
eventim.pl ewejsciowki.pl goingapp.pl goout.net ticketclub.pl ticketmaster.pl Links Facebook Event Artist link

Sorry, this entry is only available in Polish.

Drodzy Widzowie,
z uwagi na przedłużenie przez Ministerstwo Zdrowia obostrzeń dotyczących min. instytucji kultury informujemy, iż koncert Hani Rani planowany na dzień 20.04.2021 nie odbędzie się w tym terminie. Nowy termin koncertu to 17.06.2021.

UWAGA!!! KONCERT PRZEŁOŻONY Z 27.10.2020 NA 20.04.2021 NA 17.06.2021. Bilety zachowują ważność.

Z uwagi na ograniczenia ilości uczestników wydarzenia wynikające z przepisów przeciwdziałania rozprzestrzeniania się COVID-19 jesteśmy zobligowani do podzielenia uczestników i zorganizowania 2 koncertów. Pierwszy koncert odbędzie się o godzinie 18:30, drugi o godzinie 21:00. W związku z tym prosimy Cię abyś określił, w którym z koncertów chcesz uczestniczyć. Brak kontaktu z Twojej strony będzie się wiązał z automatycznym przydzieleniem losowej godziny.

Aby dokonać wyboru godziny koncertu konieczne jest skontaktowanie się z bileterią, w której kupiłeś bilet.

Dziękujemy za Twoją wyrozumiałość i dostosowanie się do aktualnie obowiązujących ograniczeń!

Pianistka odnosząca sukcesy nie tylko na polskim rynku pianistka wystąpi już 20 kwietnia w Palladium! Jej ogromna wrażliwość zachwyca krytyków i słuchaczy w całej Europie. Hania Rani to klasycznie wykształcona pianistka, wokalistka i kompozytorka, której twórczość najłatwiej określić jako „modern classical”. Urodzona w Gdańsku artystka prezentuje nowe podejście do dobrze znanych form muzycznych oraz akustycznego instrumentarium. Jej muzyka obrazuje niczym nieograniczoną przestrzeń i czas, nawiązując do miejsc szczególnie istotnych dla artystki, jak Bieszczady i Islandia. Majowy koncert w Palladium będzie występem wyjątkowym. Więcej szczegółów niebawem!

Hania Rani to klasycznie wykształcona pianistka, kompozytorka i wokalistka. Urodzona w Gdańsku, ale dzielącą życie między Warszawę, którą uczyniła swoim domem, oraz Berlin, gdzie studiowała i gdzie często wraca pracować nad kolejnymi projektami. W instrumentarium jej dzieł znajdziemy smyczki, fortepian, głos, elektronikę. 5 kwietnia 2019 roku ukazał się jej debiutancki album „Esja”. Premiera singla „Glass” miała miejsce na antenie BBC Radio 6, w audycji Mary Anne Hobbs. Płyta została wydana przez prestiżową brytyjską wytwórnię Gondwana Records (m.in. publikującą nagrania Portico Quartet, Go Go Penguins i Matthew Halsalla).

O jej muzycznych dokonaniach rozpisuje się prasa w całej Europie. W Polsce Hania Rani otrzymała m.in. nagrodę Sanki, przyznawaną przez dziennikarzy dla najciekawszej nowej twarzy na rodzimym rynku muzycznym. Współpracowała m.in. z Christianem Löfflerem (projekt „Nest”), Dobrawą Czocher (album „Biała flaga”), Hior Chronik, Kamp!, Igorem Herbutem i Misią Furtak (album „Co przyjdzie?”). Występowała na wielu prestiżowych scenach Europy, od Filharmonii Narodowej w Warszawie, przez Funkhaus w Berlinie, po The Roundhouse w Londynie oraz na festiwalach m.in. Open’er, Scope, Spring Break, Transatlantyk czy Eurosonic. Hania Rani odniosła także sukces z zespołem tęskno, który współtworzyła. Album „Mi” uhonorowano w 2018 roku nagrodą im. Grzegorza Ciechowskiego oraz nominacją do Fryderyków w kategorii Debiut Roku, został także wybrany Płytą Roku „Radiowego Domu Kultury” (Trojka Polskie Radio).

Muzykę Hani Rani można określić gatunkiem „modern classical”, który wyraża się poprzez nowe podejście do klasycznie znanych formuł muzycznych oraz zastosowań akustycznego instrumentarium. Kompozycje na fortepian solo zrodziły się z fascynacji artystki tym instrumentem oraz chęci zinterpretowania na własny sposób jego możliwości dźwiękowych i harmonicznych. Tak powstał cykl utworów, o zróżnicowanym charakterze i brzmieniu, za pomocą których, artystka próbuje zobrazować niczym nieograniczoną przestrzeń i czas, nawiązując tym samym do miejsc szczególnie istotnych dla jej sposobu rozumienia muzyki: Bieszczad i Islandii.

http://haniarani.com/
https://www.facebook.com/haniaranimusic/
https://www.instagram.com/haniarani/?hl=pl
https://open.spotify.com/artist/14YzutUdMwS9yTnI0IFBaDa

Bilety eBilet:
https://www.ebilet.pl/klasyka/koncert/hania-rani/?city=Palladium