Date & time Venue Hybrydy Tickets Wstęp wolny

Jacek Kaczmarski to ikona wiecznie żywa w zbiorowej pamięci społeczeństwa polskiego. Swoimi utworami pragnął przekazać prawdę o Polsce, Bogu, historii i człowieku. Kultowe już teksty autorstwa Kaczmarskiego są ponadczasowe i poruszają tematy aktualne również dziś. 10. października o godz.: 19:00 w klubie Hybrydy przypomnimy tę magnetyzującą moc, którą miał w sobie Jacek Kaczmarski oraz jego piosenki.
Utwory tego jak ważnego artysty i barda wykonają: Marcin Styczeń, Mateusz Nagórski, Dominika Świątek oraz Miłka Małecka. Część z nich zostanie zaprezentowana w nowych interpretacjach muzycznych, część pozostanie wykonana w klasyczny sposób.
Marcin Styczeń – pieśniarz, kompozytor, autor tekstów. Artysta niezależny od wielkich wytwórni, mód i dyktatury mainstreamowych mediów. Zależny za to od swoich słuchaczy. To dla nich tworzy. Wspólnie z nimi odbywa podróż, która wiedzie w głąb. Obdarzony przejmującym, ciepłym głosem, który koi i niepokoi, pobudza do refleksji i daje nadzieję. Jego artystyczny dorobek to dziesięć płyt, pięć z nich stworzył wspólnie z poetą, Ernestem Bryllem, z którym współpracuje od 2009 roku. Marcin Styczeń jest z wykształcenie dziennikarzem. Ostatnio w radiowej Jedynce wspólnie z Ernestem Bryllem tworzył audycję “Oj, gębo moja” o polskiej tożsamości. Przez klika lat w Radiu Warszawa 106,2 FM prowadził audycję poświęconą piosence poetyckiej – “Muzyka z duszą”. Przez rok był także szefem muzycznym tej rozgłośni. Pracuje także jako lektor. Jego głos można usłyszeć w wielu reklamach radiowych i telewizyjnych. Był także konferansjerem w legendarnym klubie studenckim „Hybrydy”, gdzie organizował cykliczną imprezę „Hybryda Poetica”.

Mateusz Nagórski – jest wykonawcą piosenek Jacka Kaczmarskiego, twórcą muzyki do tekstów. Od ponad 10 lat występuje na scenie z własnym akompaniamentem gitarowym. Współpracował i występował obok wielu gwiazd polskiej piosenki. Mateusz Nagórski aktualnie pracuje nad muzyką do wierszy Jacka Kaczmarskiego, do których odautorska muzyka nigdy nie powstała. Efektem tych działań są programy „Skruchy i erotyki dla Ewy” (premiera 11.04.2014) i „Mój Zodiak” (w przygotowaniu). Mateusz zawsze był doskonale odbierany przez publiczność; koncerty cieszą się dużym zainteresowaniem, a przez wielu jest uważany za jednego z najlepszych wykonawców piosenek Jacka Kaczmarskiego.

Dominika Świątek – pieśniarka, kompozytorka, polonistka. Interpretatorka piosenki poetyckiej. W jej repertuarze znajduje się piosenka francuska, rosyjska, pieśni Jacka Kaczmarskiego, piosenki Agnieszki Osieckiej, piosenki z repertuaru Ewy Demarczyk. Komponuje muzykę do wierszy polskich poetów. Wydała trzy płyty ze swoimi kompozycjami: do wierszy Zbigniewa Herberta („Siódmy anioł”) Juliusza Słowackiego („Proroctwo”) oraz współczesnego poety – Jerzego Hajdugi („Coraz ciszej”). Jest autorką muzyki do spektakli teatralnych: „Mandelsztam” według poezji Osipa Mandelsztama i „Ginczanka” według poezji Zuzanny Ginczanki, „Gonimy dopóki żywi” opartego na twórczości Czesława Miłosza, a także „Czas śpiewu kobiety” według twórczości Marleny Zynger.

Miłka Małecka – to wokalistka i aktorka scen muzycznych. Maluje, śpiewa, tańczy, prowadzi warsztaty dla młodych wokalistów i tancerzy . Urodzona w Bielsku – Białej , otrzymała dyplom Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych oraz dyplom Studium Wokalno – Aktorskiego im. Danuty Baduszkowej w Gdyni, gdzie przez wiele sezonów występowała w głównych rolach takich musicali, jak “Jesus Christ Superstar”, Hair”, Evita”, “Ania z Zielonego Wzgórza”. Otrzymała wiele nagród na prestiżowych festiwalach min. Grand Prix na Festiwalu Teatrów Otwartych w Andrychowie, nagrodę za kreację aktorską w widowisku pt. „Światło i Cień” w Tarnowie i Poznaniu, nagrodę TVP1 za widowisko muzyczne do tekstów i muzyki Marka Grechuty – „Piękne jest królestwo nasze”. Jest stypendystką programu „Talenty” Ministra Kultury i Sztuki oraz stypendystką Prezydenta miasta Bielska-Białej w dziedzinie upowszechniania kultury. Dzisiaj realizuje własne projekty muzyczne, śpiewając piosenki z repertuaru Anny Jantar i z lat dwudziestych i trzydziestych poprzedniego wieku.

Koncert poprowadzi Jan Przemyłski.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca.