Date & time Venue Palladium Tickets 120 PLN Tickets Cancelled Ticket distribution bileteria palladium bilety24.pl ebilet.pl

Sorry, this entry is only available in Polish.

Szanowni Państwo,
w związku z komunikatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, jak również Zarządu Województwa Mazowieckiego, uprzejmie informujemy, że w związku z podejmowaniem działań zapobiegającym rozprzestrzenianiu się wirusa SARS-CoV-2 (Coronavirus) na prośbę Mazowieckiego Teatru Muzycznego im. Jana Kiepury odwołujemy operetkę “Księżniczka Czardasza” z dnia 03.04.2020.
Bilety można zwracać w miejscu zakupu.

Mazowiecki Teatr Muzyczny zaprasza na popularną i bardzo lubianą przez publiczność „Księżniczkę Czardasza” do gościnnej sali Teatru Palladium 2 i 3 kwietnia, o godzinie 19:00. „Księżniczka Czardasza”, operetka Emmericha Kalmana jest jedną z najbardziej znanych i docenionych operetek w historii gatunku. Autorami libretta są Leo Stein i Bela Jenbach. Światowa prapremiera „Księżniczki Czardasza” odbyła się 13 listopada 1915 r., zaś polska premiera miała miejsce w Warszawie, 4 kwietnia 1917 r.
Wizjoner, uznany na świecie reżyser operowy, Michał Znaniecki podjął się realizacji operetki „Księżniczka Czardasza” – jednej z najpopularniejszych sztuk w historii całego gatunku.

Historia miłosna gwiazdy czardasza Sylvii Varescu i młodego arystokraty księcia Edwina do dziś uchodzi za największy sukces Imre Kálmána – najwybitniejszego obok Lehára przedstawiciela II operetki wiedeńskiej. Libretto napisali Leo Stein i Bela Jenbach. Sztuka budziła podziw przede wszystkim melodyczną inwencją Kálmána, łączącą atmosferę wiedeńskich salonów i węgierskich rytmów z nutą zaskakującej melancholii. Nikomu później, tak jak Kálmánowi, nie udało się oddać atmosfery przedwojennej epoki – pustego świata nocnych lokali, lowelasów i szansonistek. Operetka doczekała się aż pięciu ekranizacji.

OBSADA
Sylwa Varescu, księżniczka czardasza – Marcelina Beucher/Anita Maszczyk
Leopold Maria von Lippert, książę – Andrzej Precigs
Anhilda, jego żona – Aleksandra Hofman
Edwin, ich syn – Hubert Stolarski
hrabianka Stasi, kuzynka Edwina – Wioletta Białk
Boni Kancsianu, hrabia – Mikołaj Adamczak/Szymon Rona
Feri von Kerekes, hrabia – Dariusz Niebudek
Rohnsdorf, porucznik – Tomasz Gęsikowski
Kisz, notariusz – Andrzej Wiśniewski/Michał Janicki
BALET

Sławomir Greś
Przemysław Stokowiec
Jakub Pursa
Marta Ciosek
Zyta Bujacz
Aneta Matuszewska-Pacholec
CHÓR Mazowieckiego Teatru Muzycznego
ORKIESTRA Mazowieckiego Teatru Muzycznego
DYRYGENT Rafał Kłoczko/Grzegorz Brajner

REALIZATORZY
Reżyseria: Michał Znaniecki
Kierownictwo muzyczne: Rafał Kłoczko
Scenografia: Luigi Scoglio
Kostiumy: Magdalena Dąbrowska
Choreografia: Inga Pilchowska
Asystent choreografa: Joanna Ziemczyk
Reżyseria światła: Łukasz Różewicz
Asystent reżysera: Zofia Dowjat
Przygotowanie chóru: Dariusz Zimnicki
Inspicjent: Anna Woroniecka