Date & time Venue Proxima Tickets 45-55 PLN Lineup 19.00 otwarcie bram
19.30 Transgresja
NeuOberschlesien
Tickets null Ticket distribution bileteria palladium ebilet.pl
empik
eventim.pl goout.net
media markt, saturn
ticketpro.pl Links Facebook Event GoOut link

Sorry, this entry is only available in Polish.

NeuOberschlesien w trasie promującej nowy album studyjny „3”!

Nowoczesna muza wsparta mocnym uderzeniem gitar z elektronicznymi smaczkami do tego zjawiskowa pirotechnika sceniczna!
NeuOberschlesien to widowiskowe SHOW, mocny i czysty śląski przekaz, znakomity kontakt muzyków z publicznością, dosadne i mocne teksty Michała Stawińskiego obdarzonego niezwykłą barwą głosu.
10 listopada światło dzienne ujrzał nowy album „3”. Premiera niezwykła – muzycy znani z ostrego grania i tekstów w języku śląskim, sięgnęli do rozmaitych źródeł inspiracji, próbując zupełnie nowych ścieżek muzycznych. W efekcie powstał album 3 – różnorodny, z wyraźnymi elektronicznymi wpływami, ale nie pozbawiony charakterystycznego dla Oberów rockowo pazura.
Teksty piosenek, napisane przez Michała Stawińskiego, są już nie tylko po śląsku i o Śląsku, dotykają poważnych tematów a także prozaicznych spraw.
Tym samym, po dotychczasowych sukcesach poprzednich płyt, w tym wydawnictwa
koncertowego z orkiestrą symfoniczną, powstałego przy współpracy z Adamem
Sztabą, zespół otwiera nowy rozdział swojej twórczości.

Mam Dość https://youtu.be/JV02jYoU9nQ

Koncerty Neuoberschlesien to spektakularne wydarzenia, przyciągające publikę w różnym wieku i tym samym – łączące pokolenia. Niesamowita charyzma sceniczna wokalisty, Michała Stawińskiego, a także oprawa towarzysząca koncertom sprawiają, że koncerty powodują niezmiennie ogromny entuzjazm publiczności.

NeuOberschlesien występuje w składzie – Michał Stawiński, Łukasz Sztaba, Adam
Jurczyński, Wojtek Jasielski, Filip Oczkowski, Tomasz Andrzejewski.

SUPPORT: Transgresja
Założony w 2015 roku, po okresie przygotowywania materiału, zadebiutował na scenie w lutym 2016. Zespół jest laureatem przeglądów muzycznych: “100-tka i gra muzyka” w Dąbrowie Górniczej, “FAZA 2017” w Katowicach oraz “Rockosz 2017” w Bielsku-Białej. Transgresja ma na swoim koncie dziesiątki koncertów, dzielili scenę z zespołami takimi jak : NeuOberschlesien, Lao Che, Proletaryat, T.Love. W 2017 zagrali podczas Juwenaliów Podbeskidzia przed Happysad, oraz podczas finałowego dnia Juwenaliów Śląskich przed Organkiem i Luxtorpedą.
Zgodnie z duchem transgresjonizmu – przekraczania granic, łamania utartych schematów – muzyka Transgresji, czerpiąca inspiracje z wielu różnorodnych źródeł, nie daje się łatwo zaszufladkować w jednym gatunku.
We wrześniu 2017 ukazało się pierwsze pełne wydawnictwo zespołu – “Spokój znajdzie niewielu”, nagrana w “Studio dmb” w Bielsku-Białej.

https://transgresja.bandcamp.com/releases

Bilety