Date & time Venue Proxima Tickets 79/85/95 PLN Lineup ⏰ CZASÓWKA ⏰
18:30 - otwarcie klubu
19:00 - Void Of Vision
19:50 - Polaris
20:50 - Northlane
Ticket distribution biletomat.pl ebilet.pl
empik
eventim.pl ticketmaster.pl ticketos.pl
winiarybookings.pl
Links Facebook Event

Sorry, this entry is only available in Polish.

Northlane zapowiada nowy album i wraca po ponad dwuletniej przerwie na koncert do Polski! Australijczycy wystąpią 12 grudnia na jedynym koncercie w Polsce w warszawskim klubie Proxima! W roli supportów wystąpią Silent Planet, Void Of Vision oraz gość specjalny, który zostanie ogłoszony już niebawem!


Sprzedaż biletów rozpocznie się 3 maja o godzinie 11:00.

Bilety:
79 – https://winiarybookings.pl/bilety/northlane/
85 – biletomat.pl, eventim.pl, ticketmaster.pl, ticketos, Media Markt, Empik, Ebilet – https://bit.ly/2J1Ho0q
95 – w dniu koncertu

⚠️Szanowni Państwo. Prosimy o kupowanie biletów wyłącznie w autoryzowanych punktach sprzedaży. Poprzez kupno wejściówek od osób trzecich możecie zostać Państwo oszukani.⚠️

❌ Wstęp na koncert 16+ za pisemną zgodą rodzica. Poniżej 16 lat, wymagana obecność pełnoletniego opiekuna. Wzór zgody: https://goo.gl/eEHkA5

➡️NORTHLANE (UNFD/Australia) – djent/metalcore/progressive metal

„Wychowałem się w piekle, ale udało mi się” – mówi wokalista Northlane – Marcus Bridge. „Wychowany w miejscu, w którym nie powinienem był być ani żadne inne dziecko, ale udało mi się od niego uwolnić ”.

Ta podróż z piekła opisana jest przez Bridge’a na „Alien”, piątym albumie metalowców z Sydney, Northlane. Dla zespołu, który tradycyjnie skupiał się na szerszych problemach w świecie zewnętrznym, jest to z pewnością najbardziej osobisty statement w ich karierze.

„Dorastałem z rodzicami, którzy byli mocno uzależnieni od heroiny i innych rzeczy” – mówi Bridge. „Z tym uzależnieniem przyszła agresja ze strony mojego taty, a moja mama przebywała w pobliżu handlarzy narkotyków i ludzi, którzy byli właścicielami klubów w Kings Cross. W takich miejscach nie powinno być dzieci. Zwłaszcza, gdy jesteś niemowlęciem wyrastającym na dziecko. Widziałem wiele szalonych rzeczy. ”

Jedną z takich rzeczy jest np. sytuacja, kiedy bandyta wyłamał drzwi pokoju motelowego rodziny Bridge. Zostało to opisane w utworze „Freefall”.

„Wszyscy przebywaliśmy tam, ponieważ było to blisko Kings Cross i miasta, gdzie moi rodzice mogli zdobyć punkty” – wspomina Bridge. – Jakiś facet wpadł przez drzwi z pistoletem wskazującym na mojego ojca. Zgaduję, że tata albo zajmował się narkotykami na nie swoim terytorium, albo wiedział, że ma pieniądze albo coś. Miałem siedem lat. To jest coś, czego dziecko nie powinno widzieć. ”

Nawet jedna ze spokojniejszych piosenek na albumie, „Sleepless” – intymny, powolny numer drum’n’bass, zawierający pianino – pokazuje przerażenie innego rodzaju, ponieważ Bridge odkrył, że jego matka nie próbowała przestać, a jego siostra uległa uzależnieniu od mety.

„Moja mama przez większość życia była alkoholiczką, nie może pomóc, ale kłamie i chowa się za kłamstwami” – mówi. „Po tych wszystkich rzeczach z moją siostrą chciałem się od niej oddzielić. Ta piosenka mówi o tym że, mimo iż wciąż tu jesteś, już się pożegnałem”.

Tej niezachwianej lirycznej szczerości towarzyszy zadziwiająco konfrontujący występ wokalny Bridge.

„Kiedy wchodzę w te bardziej intensywne linie, wychodzi mi coś innego”, kiwa głową.

Co ciekawe, wśród tego horroru znajduje się nadzieja, szczególnie na pierwszym singlu „Bloodline”, gdy Bridge śpiewa: „Wychowałem się w piekle, sam to zrobiłem”.
Podczas gdy niektórzy długoletni słuchacze mogą zakładać, że tytuł „Alien” jest kontynuacją kosmicznych i futurystycznych motywów, które charakteryzowały poprzednie albumy Northlane, jest to raczej refleksja nad alienacją, którą czuł Bridge będąc dzieckiem „który dorastał w dziwnym, niezwykłym domu, a z tego powodu był prześladowany w szkole ”.

„Ale także,” dodaje, „obejmuje to, czym zawsze było Northlane i czym ten album jest dla nas. Zawsze byliśmy zespołem odstającym. I myślę, że przy tej zmianie muzyki i stylu, będzie ona obca temu, czego ludzie oczekują od nas ”.

Zmiana stylu, do której odnosi się Bridge, sprawia, że ​​Northlane łączy swoją charakterystyczną techniczną brutalność metalu z odmiennymi gatunkami.

„Chciałem stworzyć coś, co naprawdę oburzy ludzi”, wyjaśnia gitarzysta Jon Deiley. „Wyrywam stronę z podręcznika i robię to obrzydliwe połączenie dźwięków, które być może nigdy nie zostały połączone. I myślę, że to dźwięk frustracji we mnie ”.

Ta frustracja wynika z tego, co Deiley nazywa „ludźmi odwracającymi się od nas”. Obejmuje ona w tej grupie przemysł muzyczny i ich byłego basistę Alexa Milovica, który odszedł podczas pisania albumu. (Od tego czasu zastąpił go Brendon Padjasek; skład uzupełnia gitarzysta Josh Smith i perkusista Nic Pettersen).

➡️SILENT PLANET (Solid State Records/USA) – metalcore/progressive metalcore

Wszelka kreatywność to dialog. Każda piosenka, rysunek, innowacja, wiersz – to tylko ostatnie stwierdzenie w rozmowie, która jest tak stara jak cywilizacja ludzka, a Silent Planet ma zamiar dodać swoje do tego dialogu. Łącząc tematy, które wahają się od niesprawiedliwości historycznej do egzystencjalnej rozpaczy współczesnego życia, Silent Planet ma przesłanie, które płonie hardym oburzeniem, połączone z progresywnym instrumentowaniem.

Na ostatnim albumie zespołu, „When the End Began”, frontman i autor tekstów, Garrett Russell, bada mroczną i mistyczną Nietzscheańską koncepcję „Eternal Return” w odniesieniu do ludzkiego doświadczenia. Nawiedzony powtarzającymi się snami o wojnie, głodzie i martwych planetach – dodatkowo zaostrzonym przez komplikacje zdrowotne i operacje chirurgiczne, Russell został poproszony o zbadanie koncepcji apokalipsy w tej najnowszej serii opowieści. Kiedy koniec się zaczyna, zagłębia się w przypadki globalnego i osobistego kryzysu. Według Russella „Apokalipsa sygnalizuje zakończenie, oczywiście, ale także narodziny nowej epoki. Wyzwanie nadziei wzywa nas do znalezienia kierunku pośród chaosu – aby znaleźć cel nie od bólu, ale w nim. ”

➡️VOID OF VISION (UNFD/Australia) – metalcore

VOID OF VISION wkroczyło na ciężką scenę muzyczną w Melbourne na początku 2013 roku i od tamtej pory zwraca uwagę słuchaczy. Wydanie ich debiutanckiego teledysku „Life // Blood” zaprowadziło zespół na scenę koncertową. Grupa ukończyła rok 2014 z trzema krajowymi trasami na koncie z takimi zespołami Hand Of Mercy, Hellions , Elegist, Villes (SNG) czy The Sweet Apes.

Wydanie ich debiutanckiej EPki „Broken // Bones” pomogło zdobyć im wielu fanów, którzy nieustannie chcieli więcej. Ich debiut w UNFD z albumem „Children Of Chrome” , który został wydany w 2016 roku umożliwił im między innymi wspólną trasę europejską z Chelsea Grin. VOID OF VISION znane jest ze swoich niesamowitych występów na żywo, dzięki którym zdobyli serca fanów ciężkiej muzyki i kontynuowali ten wybuchowy rozmach w 2018 roku. W 2017 roku zagrali wspólne trasy z I Prevail, Body Count (Ice T), Northlane, Deez Nuts oraz headline tour. W listopadzie wydali EP „Disturbia”, która zgromadziła ponad 700 000 streamów na Spotify.