Date & time Venue Palladium Tickets 79 zł – 129 zł Lineup 17.00 Drzwi
18.00 Start koncertu
Ticket distribution bileteria palladium ebilet.pl
empik
eventim.pl goout.net
media markt
ticketmaster.pl
empikbilety.pl
Links Facebook Event

Sorry, this entry is only available in Polish.

Zespół PAPA D oraz TOP MANAGEMENT zapraszają!

JUBILEUSZOWY KONCERT „35 LAT PAPA D” z GOŚĆMI

Będziemy tańczyć całą noc 🙂

Naj Story, Maxi Singiel, Monaliza (“Nasz Disneyland”),
Ordynarny Faul, Kamikadze, Królowa fal, Panorama Tatr, Gdzie jest Ola, Ocean wspomnień (czyli –”szary wiruje pył“), Czarny Śnieg, czy Nietykalni – jak dużo prywatek, imprez i randek spędziliście przy tych piosenkach?

My bardzo wiele, więc z wielką radością wrócimy do sentymentalnej podróży w czasie, wraz z muzycznymi gwiazdami, które zapowiedziały swój udział w Jubileuszu 35-lecia PAPA D!
A niespodzianek i zaskoczeń będzie sporo 🙂
LATA 80-te powrócą już 10 listopada do klubu PALLADIUM, gdzie wraz z PAPA D przeniesiemy się w klimat tamtych czasów. Jak zawsze przy naszych jubileuszach – liczymy na Wasze „ejtisowe” stylizacje!!

Zapraszamy wszystkich: tych, którzy w latach 80-tych przy hitach Papa Dance tańczyli na swoich pierwszych dyskotekach, tych którzy polubili lata 80-te, mimo że jeszcze ich wtedy na świecie nie było oraz tych, którzy jeszcze nie znają klimatu lat 80-tych, ale mają wolny sobotni wieczór i szukają najlepszej imprezy w mieście!”
Zapowiada się fantastyczna impreza, bądźcie z nami!

Zespół Papa D powstał w 1984 roku pod nazwą Papa Dock. Pierwsze przeboje – „W 40 dni dookoła świata” i „Ordynarny faul”, spotkały się z życzliwym przyjęciem publiczności. Na początku 1985 roku, grupa Papa D przemianowała się na Papa Dance.

Kolejnymi hitami stały się piosenki: „Kamikaze wróć”, „Pocztówka z wakacji” i „Panorama Tatr”. Latem 1985 wydana została debiutancka płyta zatytułowana Papa Dance (Savitor). Zespół wystąpił na Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w koncercie przebojów z piosenką „Kamikaze wróć”. Dzięki głosom publiczności zajął drugie miejsce.

W styczniu 1986 roku wokalistą zespołu został Paweł Stasiak. Z tego roku pochodzą przeboje: „Naj Story” (na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu 3. miejsce w głosowaniu publiczności, jedyny przebój zespołu, który osiągnął 1. pozycję na Liście Przebojów Programu III), a także: „O-la-la” oraz „Ocean wspomnień” (który zdobył tytuł Przeboju Roku w I programie Polskiego Radia). Wszystkie znalazły się na nagranej wówczas płycie zatytułowanej „Poniżej Krytyki” . Pochodzi z niej również przebój „Maxi singiel” (1. miejsce w głosowaniu publiczności na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w 1987). Rok później na tym samym festiwalu zespół powtórzył sukces z piosenką „Nasz Disneyland” (1. miejsce w głosowaniu publiczności na KFPP w Opolu w 1988). Zdobył też nagrodę za wykonanie utworu „Nietykalni” (Bursztynowa Patera w koncercie premier). W tym roku ukazał się trzeci album – „Nasz Ziemski Eden”.

W latach 80 zespół Papa Dance dał prawie 600 koncertów, a płyty i kasety magnetofonowe rozeszły się w ponad półmilionowym nakładzie. Był popularny w Niemczech, Czechosłowacji i Związku Radzieckim, gdzie na moskiewskim koncercie Papa Dance gościło 100 000 widzów. Pod koniec 1989 i w 1990 grupa koncertowała w USA – głównie w klubach polonijnych. W grudniu 1990 roku, podczas jednego z wyjazdów, zespół zawiesił działalność.

Latem 2002 roku ukazał się singiel „Wszystko się zdarzy na plaży”, który zwiastował powrót zespołu. W 2003 w serii wydawniczej „Złota Kolekcja” została wydana płyta „Naj Story”, zawierająca największe przeboje grupy oraz jedno premierowe nagranie – „Zwykła historia”. W 2005 roku nakładem firmy Warner Music Poland ukazał się album z nowymi piosenkami: „1 000 000 fanek nie mogło się mylić!”. Największe przeboje z tej płyty, to: „Czarny śnieg”, „Gdzie one są?” i „Bez braw na finał”.

Pod koniec listopada 2007 Papa Dance zmienił nazwę na Papa D. Nowy etap zespół rozpoczął od promocji piosenki „Będziemy tańczyć”.

Obecnie grupę tworzą: Paweł Stasiak- wocal, Jacek Szewczyk – gitara solowa, Waldemar Kuleczka – gitara basowa, Marcin Tywoniuk – instrumenty klawiszowe i Dariusz Piskorz – perkusja.