Date & time Venue Proxima Tickets od 89 PLN Lineup 18:30 drzwi
19:30 Jack Gardner & Owane
20:15 PM Jakub Zytecki
21:30 PLINI
Ticket distribution knockoutprod.net Links Facebook Event

Sorry, this entry is only available in Polish.

🇵🇱 Plini zadebiutował w wieku dwudziestu lat singlem “Moontower”, a od tamtej pory wydał gros mini-albumów i trzy pełnoprawne płyty, którymi zaskarbił sympatię fanów prog rocka w każdym wieku. Plini przyjedzie na dwa koncerty do Polski, a u jego boku zagrają goście specjalni: Jakub Żytecki oraz Owane & Jack Gardiner.
🇬🇧 Plini will come back to Poland for two shows with Jakub Żytecki and Owane & Jack Gardiner.

PLINI (Australia) prog metal, fusion:
Plini wcisnął się do świata gitarowych wymiataczy, kiedy ten trochę podupadał. Cała banda długowłosych profesorów sześciu strun zagubiła się, a powielanie patentów Satrianiego czy Petrucciego – byle szybciej, byle więcej, byle do celu, choć nikt nie wie jakiego – stało się przykrą rutyną. Australijczyk przewietrzył pomieszczenie i pokazał, że można inaczej.
Oczywiście jego muzyka jest instrumentalna, zawiera też pokaźne ilości technicznego metalu/progresywnego, lecz nie zasuwanie w prędkościach światła jest tu najistotniejsze. Ledwie trzydziestoletni twórca dba o inkorporowanie do piosenek kojącego jazz/fusion i onirycznej melodyki, na skutek czego to nie są tylko szkółki gitarowe – to pełnoprawne, pięknie skonstruowane i chwytające za serce numery. Na żywo będą skrzyły się jeszcze od jeszcze większej liczby barw i intensywności.
https://www.facebook.com/Plini
https://www.youtube.com/watch?v=wkRL_F-mRy4
https://www.instagram.com/plini/
JAKUB ŻYTECKI (Polska) prog metal, fusion, djent:
Jakub Żytecki i Plini to cudowne połączenie, bo jeden świetnie uzupełnia drugiego. Nasz rodak oprócz mieszania prog metalu z fusion nie boi się zajrzeć w agresywniejsze zakamarki metalu, uderzając w agresywne tony djentu. Do tego ma wyczucie melodii i wie, co zrobić, by nawet w pełni instrumentalne progresywno-jazzowe pochody były rozśpiewane bardziej niż Whitney
Houston. Sam mówi, że kreuje atmosferę przy dużym natężeniu nut – trudno mu nie uwierzyć.
https://www.facebook.com/profile.php?id=100044442650010
https://www.youtube.com/watch?v=uV5jpBH8TXU
https://www.instagram.com/jakub_zytecki/
OWANE & JACK GARDINER (Nowergia/Wielka Brytania) prog metal, fusion:
W wielu przypadkach współpraca dwóch różnych osobowości kończy się różnie – pojawiają się problemy z ego, nadmierne forsowanie pomysłów… Nie w tym przypadku. Kolorowa fuzja rockowego jazzu wraz z metalem progresywnym w wydaniu Owane i Jacka Gardinera sprawdza się bez zarzutów. Obaj gitarzyści mają odmienne style, ale uzupełniają się zarówno w shreddowej łamaninie palców na gryfie jak i w subtelnych partiach solowych, gdzie melodia odgrywa najważniejszą rolę. Ich paleta wpływów rozciąga się od ciężkich riffów aż po arytmiczne zagrywki – na żywo budzi to dech w piersiach z racji na widowiskowość i precyzję wykonania. Panowie obecnie promują spontanicznie wydaną w zeszłym roku EP-kę “Chapter One: Shredemption”.
https://www.facebook.com/owanemusic
https://www.youtube.com/watch?v=z88268FHcK8
https://www.facebook.com/jackgardinerguitar
https://www.instagram.com/owane.p/
https://www.instagram.com/jack_gardiner_music/

🎟 𝗕𝗶𝗹𝗲𝘁𝘆 | 𝗧𝗶𝗰𝗸𝗲𝘁𝘀: *31 X | 10:00*
https://knockoutmusicstore.pl
(druki kolekcjonerskie | collector’s tickets)

🤘 Organizator | Host:
Knock Out Productions
http://www.knockoutprod.net
https://www.facebook.com/productions.knock.out
https://www.instagram.com/knockoutprod