Date & time Venue Proxima Tickets Bilety przedsprzedaż 99zł; w dniu koncertu 110zł Tickets Cancelled Ticket distribution ebilet.pl
empik
goingapp.pl ticketmaster.pl Links Facebook Event

Sorry, this entry is only available in Polish.

UWAGA!! z przykrością informujemy, że zaplanowany na 2.04.2020 roku koncert RED BOX zostaje odwołany. Zespół RED BOX odwołał wszystkie koncerty, które planował na wiosnę w Polsce. BILETY BĘDZIE MOŻNA ZWRACAĆ W MIEJSCACH ZAKUPU!!!

Galicja Productions ma zaszczyt zaprosić na koncerty legendarnej londyńskiej formacji Red Box.

Grupa Red Box powstała w na początku lat 80 i wielokrotnie podbiła światowe listy przebojów utworami takimi jak „Lean on Me”, „Chenko” oraz „For America”.
Grupa może się pochwalić sprzedanymi w milionach egzemplarzy albumami „The Circle and the Square” (1985) oraz „Motive” (1990). Red Box podbili ponownie serca polskich fanów po 20 latach wydanym w 2011 roku albumem “Plenty”. W 2019 grupa wydała swój najnowszy album – “Chase the Setting Sun”.

Red Box po raz pierwszy zdobył uznanie w latach 80. ubiegłego wieku dzięki takim światowym przebojom jak: “Lean On Me”, “For America” czy szczególnie doceniony w Polsce “Chenko”. Ich ambitny i eklektyczny debiutancki album “The Circle and the Square” zwracał uwagę dzięki wprowadzeniu światowych smaków do środowiska muzyki pop. Od tego czasu zyskał status albumu kultowego.

Grupa ma na koncie trzy albumy: „The Circle& The Square”, „Motive” i nagrany po reaktywacji „Plenty”. W nowej odsłonie zespołu mniej obecne są znane ze wcześniejszych utworów stare automaty perkusyjne i syntezatory, a bardziej słyszalne są naturalne brzmienia.

Po sukcesach w latach osiemdziesiątych przyszedł czas na kolejne. Zespół powrócił w 2011 roku z nową płytą „Plenty”, która odniosła niezwykły sukces w Wielkiej Brytanii, Europie, a zwłaszcza w Polsce!

Single „The Sign” i „Hurricane” z najnowszego albumu dotarły na sam szczyt listy przebojów Programu 3, co świadczy o wysokiej popularności Red Box w kraju nad Wisłą.

Na czele zespołu stoi niezmiennie wokalista i autor piosenek Simon Toulson-Clarke. Można go przypisać, wraz z Talk Talk, The Waterboys, Scritti Pollitti, The The i Aztec Camera, do całej fali brytyjskich, wyrastających z punkowej rewolty zespołów będących artystycznym wehikułem dla wyrazistych, śpiewających liderów.

Simon należy do twórców, którzy spotykają się ze słuchaczami tylko wtedy, gdy mają im coś ważnego do przekazania.

W 2017 roku Red Box podpisał kontrakt z weteranem branży, Ianem Ramage dla BMG Music Rights, dzięki któremu 13 września 2019 roku ukazał się długo oczekiwany album “Chase The Setting Sun”.

Album i trasa koncertowa pod tym samym tytułem – “Chase The Setting Sun” pokazuje, że grupa zatoczyła pełne koło, łącząc swoje bardzo indywidualne brzmienie z echami swojej przeszłości, teraźniejszości i przyszłości rzuconej w tygiel, dając tym samym wspaniały efekt w postaci ponadczasowej muzyki.
Zapraszamy już 29 marca 2020 do Teatru Variété w Krakowie oraz 2 kwietnia 2020 roku do warszawskiej Proximy.
Bilety są już dostępne!
Video:


Najnowsze single:

Starwalker – https://www.youtube.com/watch?v=ftxQAexz_ug
HO HO – https://www.youtube.com/watch?v=DmJlO4gov-U

Fragmenty koncertów LIVE:


RED BOX – Warszawa

RED BOX
Warszawa – 02.04.2020 – Proxima ul. Żwirki i Wigury 99a
Otwarcie Bram 18:00 Start 19:00
Bilety przedsprzedaż 99zł w dniu koncertu 110zł
Bilety do nabycia:
BILETY KOLEKCJONERSKIE:
Klub Proxima ul. Żwirki i Wigury 99a Warszawa
Klub Palladium ul. Złota 2 Warszawa
BILETY ELEKTRONICZNE:
Bilety z systemu Ticketmaster w sieci sklepów: EMPIK, MEDIA MARKT, SATURN w całej Polsce.
Bilety z systemu eBilet w sieci sklepów: EMPIK, MEDIA MARKT, SATURN w całej Polsce
Bilety z sieci EMPIK
Bilety z systemu Going Kup bilet
Bilety z systemu Ticketmaster: https://www.ticketmaster.pl/artist/red-box-bilety/1021700 oraz w sieci sklepów: EMPIK, MEDIA MARKT, SATURN w całej Polsce.

Bilety z systemu eBilet: https://www.ebilet.pl/muzyka/pop/red-box-koncert/ oraz w sieci sklepów: EMPIK, MEDIA MARKT, SATURN w całej Polsce

Bilety z sieci EMPIK: https://empikbilety.pl/wydarzenie/red-box-warszawa/kwiecien-2020

Bilety z systemu Going: https://goingapp.pl/evt/2200559/red-box-warszawa
https://www.facebook.com/events/2221421958165726/