Date & time Venue Palladium Links Facebook Event

Sorry, this entry is only available in Polish.

Koncert „ VIVAT MAJ, 3 MAJ !!!”

Bezpośrednio z Teatru Palladium , 3 maja 2020 r. o godz. 17:30 odbędzie się transmisja online koncertu pieśni patriotycznych ” Vivat Maj, 3 Maj !!! ” z okazji 229 Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Koncert zostanie transmitowany na stronie Fundacji Niezależne Media, www.niezaleznemedia.pl oraz poprzez TVP3 Warszawa

Transmisja online:

Serdecznie zapraszamy całe rodziny , dzieci , młodzież , dorosłych i osoby starsze do wspólnego wirtualnego śpiewania pieśni patriotyczne wraz z artystami, aby móc wspólnie przeżyć ważne wydarzenie jakim jest uchwalenie Konstytucji 3-go Maja.

Wydarzenie to jest radosnym świętem dla wszystkich Polaków. Uznani artyści zaprezentują utwory patriotyczne, tradycyjne i etniczne, w klasycznej formule oraz w nowych interpretacjach. Wydarzenie jest skierowane dla całych rodzin, łączy pokolenia i upamiętnia polskie dziedzictwo historyczne.
Święto Konstytucji 3 maja jest świętem upamiętniającym uchwalenie w 1791 roku konstytucji mającej na celu poprawę sytuacji społeczno-politycznej Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Pieśni patriotyczne powstawały przez wieki, już w okresie średniowiecza pisano pieśni o charakterze narodowym. Okres przed i po rozbiorowy, a więc wiek XVIII i XIX słynął z tworzenia wielu pieśni patriotycznych. Nowe powstawały również w okresie Młodej Polski i II Wojny Światowej. Pieśni patriotyczne i piosenki wojskowe stanowią piękną lekcje polskiej historii , potrafią nas wzruszyć do łez i obudzić jakąś szlachetną część naszej natury. Przez pokolenia zagrzewały nas do walki oraz dodawały otuchy w chwilach bolesnych. Również dziś, gdy żyjemy w wolnej Polsce, piosenki patriotyczne podtrzymują w nas miłość do ojczyzny.

Transmisja online koncertu jest okazją do wspólnego manifestowania patriotyzmu, poprzez śpiewanie pieśni związanych z Polską . Wydarzenie ma charakter patriotyczny i historyczny – jest okazją do zapoznania czy przypomnienia treści polskiej historii. Budujemy poczucie dumy narodowej, poprzez upamiętnienie i wspólne świętowanie wydarzenia tak ważnego ( w skali naszego kraju i międzynarodowej) jak podpisanie Konstytucji 3-go Maja.
Transmisja online koncertu na stronie Fundacji Niezależne Media oraz TVP3 Warszawa rozpocznie się o godzinie 17.30 , 3 maja 2020 roku z Teatru Palladium. W koncercie wezmą udział znani artyści młodego, średniego i starszego pokolenia jak :
Jerzy Zelnik ( polski aktor teatralny, filmowy i telewizyjny, nominowany do Oskara), Leszek Czajkowski, Sylwester Domański, Marta Sosińska, Dominika Świątek, Paweł Piekarczyk, Bartłomiej Kurowski, Miłka Małecka. Za aranżację muzyczną będzie odpowiadał Artur Grudziński , pianista, aranżer, dyrygent.

Repertuar koncertu „Vivat maj. 3 maj”
Dominika Świątek
1. Warszawianka
2. Wojenko Wojenko
Duet Panów Leszek Czajkowski Paweł Piekarczyk
3. Podziemna Armia powraca
4. Żurawiejki
5. Na samych siebie zdani
Miłka Małecka
6. Białe róże
7. Gdzie są kwiaty z tamtych lat
8. Piechota
Marta Sosińska
9. Czerwone maki na Monte Casino
10. Rozbite oddziały
Sylwester Domański
11. Modlitwa o nas
12. Drzewa
13. Bez imienia
Bartek Kurowski
14. Biały krzyż
15 Nie odchodź Ojczyzno
Jerzy Zelnik:
16. Finał : Mazurek 3 maja
Aranżacja muzyczna: Artur Grudziński
Prowadzenie koncertu: Łukasz Jankowski
Specjalnie na trzeciomajową edycję Koncertu przygotowane zostały premierowe aranżacje utworów. Zaprezentujemy także hybrydowe aranżacje pieśni, które towarzyszyły Polakom w walce o wolność innych narodów oraz na emigracji. Kilka pokoleń Polaków połączy poczucie wspólnoty, patriotyzmu , tradycji przekazywanej z pokolenia na pokolenie.

„Projekt zrealizowany we współpracy z Narodowym Centrum Kultury”
„Projekt dofinansowany ze środków MKiDN”