Noc Słowiańskich duchów stanowi podwójną premierę – nowej płyty zespołu Żywiołak oraz nowej marki alkoholi premium Slavic Spirits, która wypuściła z zespołem wspólne linie produktowe. Nadchodzący koncert będzie okazją do nowych przeżyć duchowych dzięki niezwykłej muzyce oraz nowych doznań smakowych, dzięki trunkom opartym o stare słowiańskie receptury. Limitowane serie specjalnie na
premierę destylatów z owoców, likiery i nalewki w eleganckich opakowaniach dostępne na barze wraz z nową płytą Żywiołaków będą niepowtarzalnym zestawem prezentowym pod choinkę dla bliskich smakoszy. Dla największych koneserów będzie możliwość zakupu jednej z dziesięciu butelek starzonej w beczce okowity z wiśni z 1943 roku.
Wspólna misja
Spostrzegając, że jesteśmy grupami z takim samym duchem i celami, lecz działającymi w dwóch różnych branżach, postanowiliśmy połączyć nasze siły. Z tej współpracy wyłonił się twór niecodzienny oddający energię dwóch polskich marek. Jako Słowianie Słowianom postanowiliśmy dostarczyć Wam produkt godny szlachty. Konkurując z gigantami branży i komercji musimy wykorzystać wszystkie nasze atuty
zwinności biznesowej, dzięki czemu powstała oferta produktu najwyższej klasy, a jednocześnie wyjątkowego dzięki drewnianej figurce wewnątrz, która w czasie pozytywnie wpływa na smak alkoholu. Pomóżcie nam rzucić rękawicę szkockiej whisky, niech włoskie prosecco zostanie tym razem na półce i zanurzcie się w prasłowiańską siłę waszych korzeni.
Żywiołak
Początki zespołu Żywiołak sięgają 2005 roku, kiedy to spotykali się grający wcześniej m.in w Kapeli ze wsi Warszawa i ich troLe Robert Jaworski oraz Robert Wasilewski, gitarzysta i współzałożyciel formacji Open Folk. Rezultat tego spotkania, do którego później dołączyły wokalistki Anna Piotrowska, Izabela Byra oraz bębniarz Maciej Łabudzki, utrwalony został w pamięci słuchaczy przez pierwszą EP`kę
zespołu – “Muzyka psychodelicznej świtezianki” i album “Nowa ex-tradycja”. Muzyczne nowatorstwo oraz wyciągnięcie na światło dzienne nieeksploatowanego jeszcze dotąd artystycznie pojęcia “demonologii ludowej”, szybko wprowadziło formację na salony muzyki folkowej i alternatywnej.
Kolejne albumy: “Nowa mix-tradycja”, “Globalna wiocha”, “Muzyka psychoaktywnego stolema”, “Pieśni pół/nocy” i “Wendzki sznyt”, to muzyczne
kooperacje w obrębie wielu kolejnych osobowości artystycznych, z których wyłonił się aktualny skład Żywiołaka.
Stanowi go grający niezmiennie m.in na lirze korbowej i fideli renesansowej Robert Jaworski, wokalistka, szałamaistka i flecistka Wiktoria Kwiatkowska oraz gitarzysta basowy i lutnista Kamil Strzyżewski. Ta trójka odpowiedzialna jest finalnie za kształt artystyczny zespołu, który w grudniu 2022 roku oddaje do rąk słuchaczy, poprzedzony m.in utworem “Sol Invictus”, kolejny album zatytułowany “Dekonstrukcja historyczna I”. Tak jak na poprzednich płytach, zespół sięga w nim do przedchrześcijańskich symbolik oraz mało znanych pokładów polskich tradycji. Na podstawie jeszcze funkcjonujących w folklorze dawnych pieśni świątecznych, zespół podejmuje się trudnego zadania, próby rekonstrukcji istniejących już tylko szczątkowo dawnych mitów słowiańskich. Nie sposób zapomnieć o sukcesach zespołu które doprowadziły go do swej rynkowej pozycji.
A były to m.in. główna wygrana w rockowym konkursie “Młode Wilki”, Grand Prix Festiwalu Nowa Tradycja, Nagroda Publiczności na Festiwalu “Mikołajki Folkowe”, wykorzystanie muzyki zespołu w grze “Wiedźmin II”, nagrania w obrębie gier komputerowych: “Wiedźmin III”, “Wolrd of Tanks” czy “League of Legends”, dzika karta w konkursie Eurowizji oraz dwie nominacje do “Fryderyków”.
Dziś Żywiołak to jeden z najbardziej rozpoznawalnych zespołów muzyki folk w Polsce. Grupa ma za sobą dziesiątki występów polskich i zagranicznych i doczekała się statusu “pioniera” folku eksperymentalnego.
www.zywiolak.pl
www.facebook.com/zywiolak
www.karrot.pl
Slavic Spirits
Historie większości firm rozpoczęły się od jakiejś lokalnej, czy narodowej tradycji oraz, nomen omen, historii samej w sobie. Choć i w tym wypadku było nie inaczej, gdyż ta historia i pomysł rozpoczynają się od bardzo starego rodzinnego przepisu na zielną śliwowicę, tak duch marki i zrozumienie jej misji nie musiały być wcale tak oczywiste.
Choć dzisiejsi Słowianie w zasadzie nie praktykują swoich dawnych rytuałów, które łączyły z przodkami, również ze względu na utracone w historii obrzędy, czy ich dzisiejszą nielegalność, istnieją wciąż na świecie ludy, miejsca i lustrzane obrzędy i rytuały nawet bardzo dalekich kultur, jak choćby meksykańskiego plemienia Huiczoli z ich gorzkim kaktusem, który niczym nasze rodzime muchomory, pomaga
porozmawiać z duchami przodków, zrozumieć ich życzenia oraz własną spuściznę.
Pomijając już sposób zrozumienia i dotarcia w głąb własnej duszy i kultury, istotnym jest, iż założyciele Slavic Spirits dostrzegli jak ważna misja im towarzyszy. Byli w stanie zrozumieć, o ile więcej własnej historii i bogactwa, które utraciliśmy i zapomnieliśmy, o ile więcej poszanowania dla swojej ziemi ojczystej i przodków można mieć samemu oraz wnieść w życia innych Polaków i wszystkich innych
Słowian.
Tak narodził się duch marki Slavic Spirits, której misją jest poszanowanie tradycji naszych przodków czerpanie z ich energii i używanie surowców, które od pokoleń były używane na tych ziemiach tak aby dostarczyć produkt wyśmienity, z duchem i energią tych ziem.
Pragniemy również, abyś dzięki nam, doświadczył niedoświadczonych smaków, aromatów, tradycji i dosłownie zanurzył się w starożytnej, zapomnianej magii. To nie jest zwykła wódka, czy nawet okowita zbożowa. To coś znacznie, znacznie starszego, niosącego w sobie element pierwszych plemion, pierwszych Słowian. Możesz sensorycznie doświadczyć czegoś, czego doświadczali ludzie w przeszłości, a co zostało zapomniane na kolejne dziesiątki pokoleń. Przenieś się z nami w czasie, powróć do starej magii i połącz ze Słowiańskimi Duchami.
www.slavicspirits.eu
www.facebook.com/slavicspirits
https://www.instagram.com/slavicspiritsofficial/
BILETY
eBilet