Data & czas Miejsce Proxima Bilety 80/100 PLN Rozpiska Otwarcie bram: 19:00
Start: 20:00
Sprzedaż biletów biletin.pl ebilet.pl eventim.pl shop.metalmind.com.pl Linki Wydarzenie na Facebooku

Zespół Clutch na jedynym koncercie w Polsce w ramach trasy promującej ich nowy, dwunasty już album!

Cechą charakterystyczną zespołu jest adaptowanie wielu różnych stylów muzycznych na własne potrzeby i przekuwanie ich w charakterystyczne ‚Clutch’owe brzmienie’. Formacja z Maryland została założona w 1991 roku i gra w składzie: Neil Fallon (wokal), Tim Sult (gitara), Dan Maines (gitara basowa) oraz Jean-Paul Gaster (perkusja). Wśród najlepszych płyt formacji wyróżnić można: „The Elephant Riders” (1998), „Blast Tyrant” (2004) oraz „Earth Rocker” (2013). Ich jedenasta płyta, „Psychic Warfare”, zebrała wyjątkowo przychylne recenzje.
Clutch zakończyli nagrywanie swojego następnego albumu w studio Sputnik Sound w Nashville. Producentem krążka jest Vance Powell znany ze współpracy z The White Stripes i Red Fang. Gitarzysta zespołu, Tim Sult, w jednym z wywiadów zdradził: „To moje ulubione utwory. Są mocniejsze, nawet ‘doom-owe’! Wspólnie decydujemy w jaki sposób dany utwór rozwinie się z pomysłu w pełną kompozycję”.

Zespół nie może już doczekać się premiery płyty oraz rozpoczęcia trasy koncertowej. „Nagrywanie krążka to również świetny okres do ćwiczeń przed koncertami oraz wspólnego jammowania. To właśnie pisanie nowej muzyki sprawia, że ciągle idziemy do przodu”, dodaje Sult.

Więcej informacji:
www.metalmind.com.pl