Data & czas Miejsce Proxima Bilety przedsprzedaż 200 PLN // w dniu koncertu 220 PLN Rozpiska 19.00 - otwarcie drzwi
20.00 - ELECTRIC ENEMY
21.00 - JERRY CANTREL
Sprzedaż biletów biletin.pl ebilet.pl eventim.pl Linki Wydarzenie na Facebooku

Jerry Cantrell na solowym koncercie w Polsce! 🔥
Autor hipnotycznych gitarowych riffów oraz utworów, które przeszły do rockowej klasyki i stały się hymnami pokolenia dorastającego w latach dziewięćdziesiątych. Bijące serce Alice In Chains oraz artysta solowy, który od lat wyznacza nie tylko własną muzyczną ścieżkę, ale jest też wzorem dla kolejnych muzyków. Już 28 czerwca, w ramach trasy koncertowej promującej nowy solowy album „Brighten”, w warszawskiej Proximie wystąpi JERRY CANTRELL!

🎫 Bilety do nabycia od 25.03, godz. 10.00 na stronach:
shop.metalmind.com.pl (kolekcjonerskie)
www.eventim.pl
www.ebilet.pl
www.biletin.pl

Jerry Cantrell to nie tylko genialny gitarzysta, którego riffy rozpoznawalne są od pierwszych dźwięków, ale i świetny wokalista oraz przede wszystkim doskonały kompozytor, autor kultowych utworów, które na stałe zapisały się w historii muzyki rockowej. Kompozycje te obejmują zarówno solowy dorobek artysty, jak i piosenki, które powstały w barwach legendarnej formacji Alice In Chains. Jest autorem dwóch klasycznych solowych albumów: „Boggy Depot” (1998) oraz „Degradation Trip Volumes 1 & 2” (2002). Cantrell gościł także na płytach takich twórców jak m.in. Metallica, Ozzy Osbourne, Glenn Danzig czy Deftones. Jego muzykę można usłyszeć w filmach zdobywcy Oscara – Camerona Crowe’a czy też Judda Apatowa, a także w takich hitach jak „John Wick 2” czy „Spider-Man”. W trakcie swojej kariery otrzymał jedenaście nominacji do nagrody Grammy, a jego utwory okupowały czołowe miejsca na radiowych listach przebojów, ma na koncie ponad 30 milionów sprzedanych płyt, a w 2020 roku, jako członek Alice In Chains uhonorowany został nagrodą Museum of Pop Culture Founders Award. Guitar World zaliczył także Cantrella do grona „100 najlepszych gitarzystów wszech czasów”. Artysta otrzymał też nagrodę Stevie Ray Vaughan Award od MusiCares i przez lata wspierał wiele organizacji charytatywnych.

29 października zeszłego roku ukazał się najnowszy solowy album Jerry’ego Cantrella, „Brighten”. Płyta promowana była przez single “Atone”, tytułowy “Brighten” oraz najnowszy „Siren Song”, a utwory, które znalazły się na tym krążku, godnie uzupełniają nie tylko repertuar samego Cantrella, ale i cały katalog amerykańskiego rocka.